Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)
Jsou barevné čočky bezpečné?

Jsou barevné čočky bezpečné?

TOP-crazy.cz 18. 02. 2023 Blog

Chcete si koupit barevné kontaktní čočky a bojíte se o bezpečí svých očí? Jedná se o logickou obavu, plynoucí z faktu, že oči máme jen jedny a jedná se možná o ten nejdůležitější smyslový orgán pro nás všechny.

Barevné kontaktní čočky jsou čočky obsahující barevnou vrstvu, která umožňuje změnit barvu Vašich očí. Tato barevná vrstva je uvnitř čočky a nedochází tak k jejímu kontaktu s okem. Materiál pro výrobu čoček, jak dioptrických, tak nedioptrických, je hydrogel, který oči snáší velmi dobře a nemůže tak dojít k poškození očí. Čočky na celém světě nosí miliony lidí a nemusíte se tak nošení obávat ani vy.

Je ale samozřejmě nutné se o čočky správně starat - více informací najdete zde.

Důležité je kupovat kvalitní čočky, u prověřených prodejců. S kvalitními barevnými čočkami docílíte přirozeného výsledku - samozřejmě zde záleží na Vámi zvolené barvě čoček a barvy Vašich očí.

Pro většinu lidí je nošení kontaktních čoček velmi pohodlné. Při prvním nasazení je možné, že se dostaví nepříjemný pocit, přeci jen Vaše oči nejsou zvyklé na čočky - toto ale obvykle velmi brzy odezní a po pár minutách zapomenete, že čočky vůbec máte v očích. Je vhodné se naučit mrkat častěji než obvykle - dochází tak k přirozenému zvlhčování čoček a předejdete tak možným nepříjemným pocitům plynoucím z vysychání čoček.

Nikdy nepoužívejte čočky nikoho jiného. Čočky jsou vyráběny z certifikovaných materiálů a odtud Vám nehrozí žádné nebezpečí. Nebezpečím může ale být, pokud manipulujete s čočkami neumytýma rukama - nebo pokud použijete čočky někoho jiného. Každý člověk je jiný, každé oko je jiné - při použití cizích čoček si můžete zanést do oka např. infekci či nemoc, která původnímu nositeli nevadila, nebo ze špinavých rukou nějakou nečistotu. Hygiena je tedy důležitým aspektem při nošení čoček.

Častým dotazem je, od kolika let je možné používat čočky. V některých zemách je stanovena věková hranice, obecně ale platí, a souvisí to i s dříve uvedenými body v tomto článku, že nosit barevné čočky může ten, kdo je schopen se o ně řádně starat. Pro každého to může být jiný věk.

Barevné čočky v očích nevadí a nijak nezkreslují vidění - proto je možné je nosit i např. při řízení auta. Samozřejmě existují i speciální efektové čočky, u kterých toto nemůže být doporučeno, u nich může docházet ke zkreslení vidění, u barevných k tomuto ale nedochází. Obecně se dá říct, že pokud máte čočky v očích, cítí se v nich dobře a vidíte dobře - pak je můžete nosit i při řízení auta či jiných činnostech, kdy je nutné dobře vidět.

Pokud máte dotaz na nošení barevných kontaktních čoček, tak nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám poradíme. Jsme tu pro Vás již od roku 2009.