Výběr produktu dle barvy

Bílá           

Kde nás najdete?

Horynova 2389/1

Praha 4 - Opatov

Otevřeno po předchozí domluvě

email: info@top-crazy.cz

Tel.: +420 604 728 639

Tel.: +420 603 968 981

Kontaktujte nás

Vyzkoušejte

Virtuální zrcadlo

Vyzkoušet
Máte pochyby o kvalitě?

Nemusíte

ISO 13485, CE 1023, KFDA, GOST, Venture Business, INNOBIZ.

Prohlédnout certifikáty


Bojíte se nosit kontaktní čočky? Tipy do začátku.

Bojíte se nosit kontaktní čočky? Tipy do začátku.

29. 01. 2023, 20:26

Přemýšlíte nad kontaktními čočkami a nevíte, co jejich nošení obnáší? Pak máme pro Vás několik rad a tipů do začátku.

Asi nejdůležitější informací je, že se nemusíte ničeho bát. Nošení čoček je pohodlné, koneckonců, nosí je miliony lidí po celém světě. Kontaktní čočky jsou v různých státech klasifikovány různě, někde se přímo jedná o zdravotnický prostředek, a jako k takovému se vždy váže výroba pod přísným dohledem a kontrolami, čočky musí splňovat spoustu předpisů a certifikací. 

Jak poznat kvalitní čočky? Prvním vodítkem je cena - pokud je něco hodně levné, nemůže to splňovat všechny předpisy a nároky na výrobu. Druhým vodítkem může být země výroby - pokud jsou čočky Made in Korea, Malaysia, EU, USA apod., tak zde máte malé riziko, že narazíte na nekvalitní značku. A třetím vodítkem, možná nejdůležitěším, je  - značka čoček, resp. informace o prodejci - pokud někdo prodává čočky několik let, má kvalitní nezávislé hodnocení, tak je malé riziko, že prodává nekvalitní výrobky.

Ale teď už k tipům do začátku:

 • umyjte si ruce (ne mýdlem, které při kontaktu s očima může dráždit). 
 • při manipulaci s čočkou používejte konečky prstů, nikdy ne nehty (jsou ostré, mohou čočku poškodit)
 • nikdy neoplachujte čočky obyčejnou vodou. Používejte pouze roztok na kontaktní čočky.
 • dejte si čočku na bříško ukazováčku a zkontrolujte, zda není poškozená. Čočka musí mít tvar misky (okraje jsou otočeny nahoru) - pokud se kraje otáčí ven, je nutné čočku otočit. U některých barevných čoček je toto možné zjistit dle barvy čočky.
 • druhou rukou si přidržte spodní a horní víčko a vložte čočku do oka. Čočku nemusíte vložit přímo na střed oka, sama se vycentruje. Pomalu zavřete oko a několikrát pomalu zamrkejte. Toto umožní čočce najít optimální polohu ve vašem oku.
 • pokud je čočka nasazená správně, tak nedochází k žádnému nepříjemnému pocitu nebo omezení vidění
 • při prvním nasazení může dojít k nepříjemným pocitům. V tom případě čočku vyndejte a nechte oko odpočinout. Postupně by mělo dojít z přivyknutí. Nošení nikdy nesmí být bolestivé nebo oku nepříjemné.
 • nelekejte se toho, že Vám ze začátku čočka z oka při prvním mrknutí vypadne, nebo že při nasazení se nepřichytí v oku, ale naopak se Vám protočí a zůstane na prstu. Chce to trošku cviku a zbavit se nervozity. Po pár pokusech si je nasadíte i bez dívání, je to opravdu jednoduché.
 • vyndavání čočky z oka také není žádná věda - buď velmi jemně stiskněte čočku v oku a vyndejte ji, nebo přiložte ukazováček na čočku a posuňte ji na víčko, kde se naroluje - a pak ji vložte do pouzdra s roztokem.
 • čočky vkládejte do roztoku, který bude vždy nový - roztok čočky čistí, dezinfikuje a zvlhčuje. Pouzdro pravidelně měňte - cca 1x za 3 měsíce (nebo pokaždé, když Vám dojde roztok a koupíte si nový - prakticky v každém balení je součástí i pouzdro.
 • pokud čočky delší dobu nenosíte, je nutné roztok, ve kterém jsou skladovány, také měnit - cca 1x týdně
 • snažte se častěji mrkat - tím čočky během nošení zvlhčujete a jsou stále pohodlné
 • pokud se pohybujete v prašném či zakouřeném prostředí, tak zvažte zvlhčující kapky - dodají komfort při nošení. Musí se jednat o zvlhčující kapky na kontaktní čočky.
 • v čočkách nespěte a nenoste je, pokud nemáte oči 100% zdravé

Máte k nošení čoček nějaký dotaz? Kontaktujte nás, rádi Vám poradíme. Čočky prodáváme již od roku 2009 a tak o nich už něco víme.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

Souhlasím
Nesouhlasím