Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)
Péče o kontaktní čočky v létě

Péče o kontaktní čočky v létě

TOP-crazy.cz 31. 05. 2023 Blog

V létě se všichni těšíme na slunečné dny, dovolené u moře a nekonečné večery strávené s přáteli. Ale pro ty z nás, kteří nosíme kontaktní čočky, může být léto také obdobím, kdy musíme věnovat zvýšenou pozornost péči o naše čočky. Vysoké teploty, slaná voda a klimatizace mohou totiž vést k vysušování čoček a snižování komfortu nošení. V této sekci se podíváme na to, jak zabránit vysušování kontaktních čoček v létě a udržet si tak pohodlné nošení po celou dobu.

Představte si, že jste na pláži, opalujete se a užíváte si sluneční paprsky. Najednou ucítíte nepříjemný pocit suchosti v očích. Může to být způsobeno kombinací slané vody, písku a větru. Abychom tomuto nepříjemnému pocitu předešli, můžeme dodržovat následující tipy:

1. Hydratace je klíčem: Ujistěte se, že pijete dostatek vody během dne. Tím, že budete dobře hydratovaní, pomůžete udržet vlhkost vašich očí a zabraňte vysušování čoček. Můžete si také pořídit speciální oční kapky, které vám pomohou udržet oči vlhké a svěží.

2. Omezte dobu nošení čoček: Pokud plánujete strávit celý den na pláži nebo u bazénu, zvažte možnost nosit během dne brýle a čočky si nasadit až večer. Tím snížíte riziko vysušení čoček a zároveň ochráníte oči před slunečním zářením.

3. Používejte kvalitní roztok: Investujte do kvalitního roztoku pro čištění a uchovávání kontaktních čoček. Levné roztoky mohou obsahovat konzervační látky, které mohou dráždit oči a způsobovat suchost. Kvalitní roztoky obsahují složky, které pomáhají udržet čočky vlhké a pohodlné.

4. Vyhýbejte se klimatizaci: Klimatizace může být v létě velkým nepřítelem kontaktních čoček. Vysušuje vzduch a tím i vaše oči. Pokud je to možné, omezte dobu strávenou v klimatizovaných prostorách nebo použijte zvlhčovač vzduchu, který pomůže udržet vlhkost v místnosti.

5. Noste jednodenní čočky: Pokud nosíte jednodenní kontaktní čočky, můžete je po několika hodinách nošení vyhodit a nasadit si nový pár. Tím zajistíte, že budou vaše oči stále svěží a vlhké.

6. Nezapomeňte na sluneční brýle: Sluneční brýle nejenže chrání vaše oči před škodlivým UV zářením, ale také pomáhají udržet vlhkost v očích tím, že zabraňují průniku větru a prachu.

Představte si nyní, že jste se vrátili z pláže a chystáte se na večeři s přáteli. Díky dodržování těchto tipů máte stále pohodlné nošení čoček a můžete si užít večer bez nepříjemného pocitu suchosti v očích. Péče o kontaktní čočky v létě nemusí být obtížná, stačí jen dodržovat několik jednoduchých pravidel a užívat si slunečné dny bez starostí.