Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)
Dioptrické x nedioptrické barevné kontaktní čočky

Dioptrické x nedioptrické barevné kontaktní čočky

TOP-crazy.cz 03. 08. 2023 Blog

Barevné kontaktní čočky jsou stále populárnější, jak mezi mladými lidmi, tak dospělými. Díky nim můžete rychle a efektivně změnit barvu svých očí a vytvořit tak originální vzhled. Existují dva základní typy barevných čoček - dioptrické a nedioptrické. 

Dioptrické barevné čočky jsou určeny pro ty, kteří potřebují korigovat svůj zrak. Jejich hlavním účelem je korekce refrakčních chyb oka, jako je krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus nebo presbyopie. Dioptrické barevné čočky mají však kromě korekce zraku i estetický efekt - mění barvu očí.

Naproti tomu nedioptrické barevné čočky slouží pouze estetickým účelům. Jsou vhodné pro ty, kteří nemají žádné refrakční chyby a chtějí si jen změnit barvu očí. Tyto čočky nemají žádnou dioptrickou hodnotu a nekorigují zrak.

Obě varianty se vyrábí v široké škále barev a odstínů, takže si vybere opravdu každý.

Je také důležité zmínit, že barevné čočky, stejně jako běžné kontaktní čočky, vyžadují správnou péči a hygienu. Je nutné je pravidelně čistit a uchovávat v dezinfekčním roztoku. Před manipulací s čočkami je také nezbytné mít čisté ruce.