Zavolejte nám (Po-Pá 8-17)

Podporujeme

Podporujeme film a kulturu

Čočky od nás můžete vidět v mnoha filmech - prakticky v každé pohádce mají čerti čočky od nás :)

 

Taneční skupina Diamonds (vítěz Česko Slovensko má talent 2021)

- používají při svých tanečních vystoupeních čočky od nás, především model Black Sclera.

 

Hostitel (The Host) (2013)

VĚŘIT. BOJOVAT. MILOVAT. JE TO NA TOBĚ.

Na Zemi se žije v míru. Nejsou války, ani hladomor. Lidé jsou čestní, zdvořilí a ušlechtilí. Svět nikdy nebyl dokonalejší.  Ale už to není NÁŠ svět.
Hostitel je nový příběh od autorky fenomenální ságy Twilight Stephenie Meyerové. A každý, kdo si sérii Twilight oblíbil, bude spokojený i teď. Příběh Hostitele se odehrává v nedaleké budoucnosti, kdy Země čelí mimozemské invazi, v hlavní roli ale zůstává láska a odhodlání za svou lásku bojovat, stěžejní postavou je pak mladá dívka na hraně dvou znepřátelených světů.
Hostitel je sci-fi pro všechny, kteří nemají rádi sci-fi,“ říká autorka knižní předlohy Stephenie Meyer.

Po úspěšné invazi teď Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Takzvané Duše přebírají kontrolu nad myslí člověka, používají jeho tělo a zdánlivě beze změny žijí jejich životy. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem.
Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající „divoké“ lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Byla by to celkem obyčejná lovestory, ale po jedné z honiček je Melanie zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé. Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují.
Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem – dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy.

Mladým hereckým talentům, kteří mají šanci stát se brzy idoly teenagerů, vévodí Saoirse Ronan jako hlavní postava. Ve svých 19ti letech má na kontě velké role ve filmech Pokání, Pevné pouto, Útěk ze Sibiře nebo Hanna a k tomu nominaci na Oscara. Podporu mladíkům pak dělá držitel Oscara William Hurt, jehož výčet skvělých rolí je příliš dlouhý, a Diane Kruger, která byla krásná v Tróji i Hanebných panchartech. 
Hodně zajímavé je jméno režiséra filmu. Andrew Niccol se na první pohled tváří, jakože ho nikdo nezná, ale přitom jako režisér natočil filmy Gattaca s Ethanem Hawkem a Umou Thurman, Obchodník se smrtí s Nicolasem Cagem, skvělou Truman Show s Jimeme Carreym, a nedávno i sci-fi Vyměřený čas s Justinem Timberlakem a Amandou Seyfried. Pro Stevena Spielberga pak vymýšlel příběh k báječné komedii Terminál s Tomem Hanksem a Catherine-Zeta Jones.

 

Taneční skupina Raison D'etre

 

 

Tanec - říká se, že je jedním z nejkrásnějších umění, vycházející přímo z nejhlubších míst našich srdcí. Ta celý život tancuji v rytmech svých úderu, duše jimi proplouvají stejně jako životadárná krev proudící v našich žilách a hudba jest tím magickým klíčem, který odemyká zámek k nespoutanému pohybu ukrývajíc se v těle každého z nás. Nelze ho vyjádřit pouhými slovy, nelze ho přímo definovat a tak jako se mění naše životy pod vlivem času a osudu, stejně tak i v něm se odrážejí naše pocity, hudba která vede naše kroky a rytmus bez kterého by neexistoval žádný život. Tanec je branou do našeho nitra, žije uvnitř nás, bok po boku naší duse a proudí celým našim tělem jako energie. Je nedílnou součásti, která udržuje náš život a duši v rovnováze, koluje uvnitř nás, živa ze vzpomínek, pocitu a zkušenosti, roste …. Ale někdy se muže stát, že jej hněv a zloba v naši duši potlačí…taneční energie se začne plnit zlem, hromadit se uvnitř ji a tam pak tise čeká na den, kdy duše bez tance zeslábne a ona pak zaplní celé naše srdce temnotou…

 

Destroy aka Nico

 

Jeho destrukční šílenství započalo v roce 2007, když se spustil projekt "Hip Amatér Hop". (Díky Destroyovi a jeho kamarádovi N30klanovi). Byl to projekt zaměřený na pomoc začínajícím raperům v jejich kariéře... počátek "Hip Amatér Hop" znamenal také 1. moment, kdy se Destroy chopil mikrofonu a nahrál první crack. I přesto,že začal jako nehororcorový raper, jeho zájem začal směřovat k horrorcoru, když objevil Necra, Ill Bill, DaFlair atd. "Hip Amatér Hop"  rostl, Destroyův zájem o horrorcore se zvyšoval, ale protože se z "Hip Amatér Hop" stala líheň dissmakerů projekt byl zastaven (možná ne natrvalo). Pár měsíců po ukončení "Hip Amatér Hop" se Destrojův zájem o horrorcore zmorfoval v čistou lásku, jeho rapové řádění začalo a jeho klasické texty uhynuly. Pár dní poté se mu ozval DaFlair s nabídkou o účinkování v labelu "Mental Records". Během existence "Mental Records" vydal Destroy album "Chcípneš", který zasáhl českou horrorcore scénu a rozdělil jí na dva tábory. Hodně lidí bylo jeho tvorbou zhušeno, ale hodně lidí bylo i potěšeno. Po devastaci "Mental Records" byl objeven členy ISDDKA  (německý horrorcore label) a stal se členem labelu ISDDKA který koncem roku 2009 opustil. Momentálně Destroy působí pod Českou náhrávací společností Full House Studio.Mimo hudební dráhu se Destroy věnuje i dalším projektům.Chcete kritizovat Destroye? Jen si poslužte. Pro Destroye je kritika jako benzin do spalovacího motoru. Bez ní to nejde. (napsal DaFlair)

http://destroy.severtour.cz/

http://www.facebook.com/Destroy.aka.Nico?fref=ts

 

Centrum Operam (2012)

 

"Snímek má pracovní název CENTRUM OPERAM, což latinsky znamená centrum pozornosti. Jeho příběh reflektuje lidské chování společnosti vůči jedinci, který má fyzický nebo psychický problém. přímý odkaz na vznik nápadu, je skutečnost, která se stala nedávno v Číně, kde auto přejelo malou holčičku a bezmála 20 kolemjdoucích ji obešlo, dokud nebyla holčička odložena na stranu ulice. Tato skutečnost byla řešena v mediích po celém světě a náš tým se rozhodl celou věc pojmout expresivní cestou a natočit tak krátký sníměk." Oskar Stolín

 

Isabel

 

Ostravou se od konce června do poloviny července pohybuje mladá novinářka, kterou pronásledují nejtemnější stíny města a ona se snaží zachránit si aspoň holý život. Pronásleduje ji však také kamera a natáčecí štáb.

Novinářka se jmenuje Isabel, tak jako i výjimečný celovečerní snímek, který v Ostravě a jejím okolí natáčí od 27. června do 18. července dvojice debutujících režisérů Lukáš Melník a Marcel Škrkoň. Ti jsou také autory scénáře, který psali ostravským hercům přímo „na tělo“.

Unikátní filmový počin je to mimo jiné v tom, že snímek se mladí režiséři rozhodli natočit s nulovým rozpočtem, avšak s ambicí vysoko-rozpočtového filmu. Dvojice chce dokázat, že Ostrava a okolí nabízí jedinečné filmařské lokality, a také to, že zdejší divadla jsou plná výborných herců.

 

http://www.isabelthemovie.cz